Parsian Cement Co

عوامل اثرگذار در قیمت تمام شده تولید سیمان در حال افزایش است

 

 زمستان سیمان

 

 

خبر: عوامل اثرگذار در قیمت تمام شده تولید سیمان در حال افزایش است

 عبدالرضا شیخان در مورد شرایط فعلی بازار سیمان گفت: بازار سیمان همانند گذشته بوده و تغییر مبنی بر افزایش قیمت ها نداشتیم بلکه به دلیل رقابت منفی که وجود داشته قیمت ها کاهش هم یافته است.

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان افزود: البته این موضوع مزیت به حساب نمی‌آید بلکه باید همیشه قیمت بهینه را برای فروش در نظر داشت تا کارخانه ها بتوانند سرپا بمانند.

وی با بیان اینکه با قیمت های فعلی کارخانجات سیمان در حاشیه خوبی قرار ندارند، گفت: باید قیمت توسط عرضه و تقاضا تعیین شود تا کارخانه ها بتوانند روند تولید و حفظ اشتغال خود را ادامه دهند.

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان با تاکید بر اینکه قیمت واقعی سیمان چیزی نیست که در حال حاضر به فروش می‌رسد، تصریح کرد: عوامل قیمت تمام شده در حال افزایش است و از طرفی اگر قیمت سوخت نیز افزایش یابد قطعا روی قیمت تاثیرگذار خواهد بود اما، در حال حاضر صحبتی درباره افزایش قیمت در انجمن صورت نگرفته است.

شیخان گفت: صنعت سیمان برای ادامه تولید حتما نیازمند این است که قیمت‌های آن بهتر شود و بدین منظور حتما باید به سمتی برویم که این سازوکار را بهتر کنیم و اگر این کار صورت نگیرد قطعا شاهد تعطیلی کارخانجات خواهیم بود البته در این بین باید کشش بازار را هم مدنظر قرار دهیم.
وی ادامه داد: برای اینکه این شرایط ایجاد شود باید سیمان وارد بورس کالا شود تا هم قیمت‌ها شفاف شود و هم دلالی کمرنگ شود و در این بین منافعی که دلالان از آن سود می برند را به سمت تولیدکنندگان مصرف کنندگان هدایت کنیم.

شیخان با بیان اینکه طی این مدت سیمان گران نشده بلکه تخفیفاتی که کارخانجات ارائه می دهند کم و زیاد می شود،گفت: قیمت هر تن سیمان فله تیپ ۲ درب کارخانه ۱۲۰ هزار تومان است.

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان درباره بازار عراق هم افزود: صادرات سیمان به عراق به علت راه اندازی کارخانجات این کشور و حمایت دولت از صنایع داخلی بسیار کم شده و در حال حاضر فقط کلینکر به این کشور صادر می شود البته مقداری صادرات سیمان هنوز به کردستان عراق صورت صورت می گیرد.

وی درباره یارانه های صادراتی نیز گفت: در حال حاضر خبری از یارانه های صادراتی نیست
 

خدمات ما

 • g1

  :دفتر مرکزی     

  | اصفهان خیابان شیخ صدوق شمالی جنب چاپ ندا ساختمان 384 کدپستی: 8168813343       

  031-36694240-41     :تلفن       

  031-36697587      :فاکس       

  parsiancement[@]yahoo[.]com

  کارخانه: استان چهار محال و بختیاری شهرستان لردگان

  تلفن:  03834429305 

       7 -03834429336

  فاکس:03834429270

    | Email:Info[@]parsiancement[.]ir | 

  ادامه مطلب
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
 • سایر اخبار

 • اطلاعات

آخرین اخبار

سایت های مرتبط

نمایشگر زمان